הפורום של אנתרופוסופיה בישראל

אנתרופוסופיה בישראל

ראשי פורום מאמרים הכשרה גני ילדים בתי ספר חינוך ולדורף ביוגרפיה וייעוץ ביוגרפי חקלאות ביו-דינאמית רפואה אומנות אוריתמיה תרפיסטים חנויות ומוצרים

הפורום של אתר אנתרופוסופיה בישראל

תאריך 15/02/2020 17:11:11
מאת admin
נושא מתעוררים למעשים – מרוץ למען האקלים

23 בתי ספר ולדורף מרחבי הארץ מתגייסים למרוץ ארצי למען קיימות.
התלמידים ירוצו מחוקוק בצפון ועד באר שבע בדרום ויסיימו את המרוץ במצעד האקלים המתוכנן ל-27.3.20.

על רקע ההתעוררות העולמית של ילדים ובני נוער לאתגרי המשבר הסביבתי, יזמו בתי ספר ולדורף בישראל מרוץ בין בתי הספר. במטרה לעורר מודעות ועשיה בבתי הספר לנושא. המרוץ שם לעצמו כמטרה וכנושא מוביל, את ההתעוררות לנושא הקיימות כשאלה חינוכית רלוונטית לחברה בכלל ולדור העתיד במיוחד.

לדברי אורי עברי, מנהל בית ספר ולדורף בהרדוף ויוזם האירוע: "השנה הינה שנה מיוחדת לחינוך ולדורף - 100 שנה להיווסדו בעולם ו-30 שנה לייסוד בית ספר ולדורף הראשון בארץ. חיפשנו דרך לציין את האירוע באופן שיסמל את חינוך ולדורף ויחד עם זאת יעורר אותנו כצוות חינוכי למעשים ויהפוך את תלמידנו המחפשים את החיבור בין החינוך שלהם לעולם ולקהילה, לשותפים פעילים ומשמעותיים. חשתי שכיוון זה עונה על בקשה עמוקה שלהם שנהיה רלוונטיים ומחוברים לנעשה סביבנו.
לשמחתי היוזמה יוצאת אל הפועל בשיתוף פעולה בין המורים בבתי הספר ובין תלמידי התיכון שלנו שנרתמנו ומובילים יחד אתנו את הפרויקט."

גומא ניר תלמיד כיתה י´ בבית ספר תיכון הרדוף, פעיל בתנועת Friday for future וחבר בצוות מנהיגות ירוקה של בית הספר
מוסיף "אני מבקש לעורר מודעות למעשים למען עצירת משבר האקלים. חשוב שכולם ידעו שאם נאבק יחד למען המטרה, יהיה לנו כוח אדיר נוכל לשנות סדרי עולם!".

המרוץ יצא לדרך בתאריך 12.3.20
בשני צירים – מהצפון למרכז ומהדרום למרכז, ויעבור בין בתי הספר בשני האזורים. כל בית ספר בחר לעצמו את האופן בו ירצה לעבור את המקטע שלו: ריצה, הליכה, טיול אופניים. בין בתי הספר יעבור מטה – עץ עליו יחרטו בתי הספר את המסר שלהם בהקשר של האירוע.
שני המרוצים יגיעו למרכז הארץ ויצטרפו למצעד האקלים המתוכנן ליום שישי 27.3.20.

לקראת המרוץ התארגנו בבתי הספר קבוצות "מנהיגות ירוקה", המורכבות ממורים, הורים ותלמידים הפועלים יחד להפוך את בתי הספר לסוכני שינוי בקהילה.
לפרטים נוספים:
climate@antro.org.il
נעמה 054/5543467
אורי 058/7362585
אורלי 054/489690
הפורום הארצי לחינוך ולדרוף
   
מפת העץ
ביה"ס שיבולים מחפש מחנך/כת לכתה א´ לשנת הלימודים תשפ"א ומחנך/ת לכיתה ז´ לשנת הלימודים הנוכחית - תש"פ amutatdaniel  
מתעוררים למעשים – מרוץ למען האקלים admin  
סיפורמרפא שבועי בפייסבוק בדף: tsipori doron ציפורי דורון  
הקמת פורום דפי נחיתה   /   הקמת פורום הקמת פורום