תאריך 08/01/2011 21:21:49
מאת אבנר אברהם
נושא ישראל לא משתיתה את ביטחונה על גב חייל אחד

אלא להיפך, היא מחוייבת לחלצו מהבור. השאלה מה יפגע יותר בישראלים? תוצאות הגל הבא של הטרור, שקרוב לודאי יחזור ויציף אותנו, כבר מתחילים לעשות קולות.
 
מבחינת החברה הישראל היא יכולה להתמודד עם המצב. נייר הלקמוס לדעתי הוא היקפי הגיוסים ליחידות הקרביות. סוגיית שליט נמצאת בכותרות אבל לא מחלחלת לתוך היום יום של החיים.
 
אני בהחלט בעד מבצע צבאי חשאי או אלים לחילוץ שליט, במקביל לתחילת תהליך מתמשך של חיסול בכירי החמאס. החילוץ הוא קשה במיוחד עד כמעט בלתי אפשרי, בגלל הסיכון הגבוה למות חיילים רבים.
 
הערכתי היא שישראל יודעת על מיקומו של שליט (לדעתי הוא מוסתר בתוך מארג המנהרות שמתחת לעזה והחמאסניקים משנעים אותו כל הזמן ממקום למקום) בחלונות זמן קצרים. לשם כך צריך להכין כוח רציני שיוכל ליצור מגע מהיר ובהפתעה ולסגת באש. אני משער שזה קשה לביצוע בעיקר משום מערכת מטעני הנפץ שמפוזרת במעגלים בתוך עזה ומסביבה כחלק מהגנת החמאס על עצמו.
 
לכן, הדרך הנכונה היא אולי לחטוף מנהיג חמאס, אולי הנייה, אולי אזהאר, ולשחק אים את המשחק של שליט. ורק במידה שגם העניין הזה לא יביא לתוצאה, בהחלט יהיה נכון לתת להנהגת החמאס זמן קצוב להחזיר את שליט ובמידה ולא יחזירו, להתחיל בסיכולים ממוקדים ממסוקים/ מטוסים של ההנהגה הבכירה.
   
מפת העץ
RIP Yoram Hamizrachi East 1942-2010 Z"L סוריא   
לא להפקיר רפי גטניו  
 אתה סותר את עצמך אבנר אברהם  
 הניתוח שלך נכון, או כמעט נכון. המסקנות שלך לדעתי שגויות רפי גטניו  
 ישראל לא משתיתה את ביטחונה על גב חייל אחד אבנר אברהם  
 אבנר , יפה כתבת ! רפי אשכנזי  
עבודה בעיניים רפי גטניו  
הקמת פורום דפי נחיתה   /   הקמת פורום הקמת פורום