כל התחרויות צור קשר הפוך לדף הבית יוצרים ויצירות הנחיות שימוש הרשמה לפורום דף ראשי

תחרות 27
'ל וּ ל'
ה'לוּל' מיועד לתכנים שאינם יצירות, וייפתח פעם ביממה
בהודעה חדשה, על ידי אחד מחברי הפורום בהתאם לצורך.
לוּל זה ישמש את חברי הפורום כל אותה יממה.


"שווה ציטוט"
אם שורה מתוך יצירתך נבחרה ל'שווה ציטוט'
אנא שלח/י למייל שלי, שורה נבחרת מתוך יצירה של כותב אחר
לא יותר מ-10 מלים, ובצרוף לינק ליצירה

הנחיות לקעקוע היצירות - כאן

ל- YouTube - כאן


" תני לי ואלטף צלך מונח על מדרגת ביתך "
חגי
(בחרה - תיה)

בסימן כתיבה

תאריך 08/02/2007 23:20:52
מאת לתחרות 030
נושא לחפש את רוני - למסלול הסיפור הארוך

 

 

לחפש את רוני
 
עוד מעט יאיר הבוקר. ציוץ הצפרים ומחלקי העיתונים יעירו את הזקנים ששנתם קלה, האור שיעלה לאט יחייב את תמיר לשגרה, ובשל כך הוא גורר עכשיו רגליים יחפות וקרב בתנועות כבדות אל המיטה הערומה. הוא נשכב על הבטן ונרדם מייד, מכוסה באפודה אפורה ומיוזעת שהייתה מושלכת בפינת המיטה.

 

כל הלילה חיפש שוב את רוני.

 

הרשת מלאה ברוני.

 

הייתה שם רוני אחת נשואה, עם ילדים. עברו הרבה שנים והוא חשב, אולי זו רוני שלו והיא כבר אמא. במרץ של תקווה מחודשת  התיידד, תיחקר והצחיק אותה לספר את גילאי ילדיה עד שהבין שאיננה הרוני הנכונה, וחתך באחת.

הייתה רוני אחת רווקה וצעירה והוא שוחח גם איתה. העברית שלה הייתה משובחת בהרבה משל רוני שלו ובכל זאת ניסה, אמנם רוני שלו לא בת 19 אבל אולי היא מזייפת את גילה, אולי גם היא עצובה. כשפירטה את מסעותיה בעולם הבין שוב שאיננה היא, וסגר שוב, וחזר אל המייל, הוא מתכתב דרך המייל עם עוד שתי רוני אבל תיבת הדואל הייתה ריקה.

זה היה זמן טוב לסיגריה, אבל תמיר לא מעשן. האלכוהול היה מכניע אותו לישון אם היה שותה אבל הוא נמנע, ורק פרס לו מעוגת הגרנולה ושתה מים נקיים וצלולים במיוחד וישב  עוד שעה, ערום כולו ועטוף ברוח הקרירה מהחלון מול מסך דקיק, מתכנן ומשכתב את המייל שישלח כשימצא אותה. כשיהיה בטוח לחלוטין. איך יקשט ויעטר ויסלסל את המילה סליחה.

 

בבוקר הוא דומה יותר לתמיר שרוני הכירה, מתעורר מאוחר, כשכבר אור מלא בחוץ.

אף אחד לא מזהה במשרד את הגבר שמחפש את רוני בלילות: הוא ממוקד ונמרץ,  הצלחת החברה הצעירה שהוא מנהל תלויה במיקוד שלו. כשלא יהיה צורך בכך הוא יעזוב, כמו שלוש פעמים בעבר, וימצא אתגר חדש להתמסר אליו, חברה חדשה לבנות או להציל. אלא אם קודם ימצא את רוני שלו.

 

תמיר לימד את עצמו לסיים מוקדם את שעות העבודה, כדי שיוכל מייד לספר לה – השתניתי, רוני. אני לא עובד כבר עד חצות ואחרי. אני לא שוכח לאכול ולאהוב אותך. כדי לשמור על עצמו בשבילה הוא מגיע למועדון הכושר ועושה טאי צ´י, שוחה, מתנקה ומזמין סלט בבר הקטן. מאוחר בערב הוא נוסע לדירה שלו, לחפש את רוני.

 

על המסך המייל ששיכתב שוב לפנות בוקר:

סליחה על הלילה ההוא במועדון, רוני.

סליחה ששוב לא היגעתי בזמן לפגוש אותך.

שנשארתי בעבודה עד חצות.

שהצעתי לך ודירבנתי אותך לצאת לבד.

האם באותו הערב הבנת שלעולם לא אתפנה?

שאת המיזם והמשקיעים והעובדים שלי אני מעדיף? האם זו הסיבה ששתית שם כל כך הרבה, וצחקת, והיה שם מישהו זר ששמע את הצחוק הבהיר שלך, חיבק אותך חזק וליטף את שערך הארוך, ערב שלם.

סליחה שישבתי שם בפינה מחצות וראיתי.

ראיתי אותו מזמין לך עוד שתייה. ועוד.

ראיתי אותך עוצמת עיניים כדי לא לזכור מי מנשק אותך. מי לוקח אותך לשירותים ומרכין את ראשך, בין הכיורים, שיראו החברים שלו. גם אני ראיתי. סליחה שברחתי החוצה.

 

תמיר שומר את המסמך ומתחבר לרשת, ונכנס שוב לחפש את אהובתו.

רוני, רוני, הוא פורץ אליה לפרטי, הקשיבי, רוני. סליחה.

דמעות זולגות על לחייו ולא בפעם הראשונה כשהוא מתנצל, ומזכיר לרוני שבחלון איך לקח אותה לים לרחוץ ממנה את הזוהמה.

רוני שלי, יפהפיה מקסימה שלי. הייתי חייב לשפשף אותך בחול, ולהרטיב אותך במים המלוחים שוב ושוב, הבנת אותי אז, נכון? אחר כך עלתה השמש וחיבקתי אותך ונשבעתי שמעכשיו הכל יהיה אחרת, והאמנת לי, זוכרת? אנא ממך האמיני לי שוב...

תמיר מתחנן אל המסך בו חוזרת ושוב ושוב ההודעה שהמשתמשת סגרה את חלון השיחה מולו. העיניים הדומעות רואות רק את המקשים עד שמסתיים המונולוג ואז הוא שב אל המסך וסוגר גם הוא, ונח קצת. עוד מעט יחזור ויבדוק אם הגיע מייל. יענה לרוני אחת ישנה ואחת חדשה, שצד לפני כמה ימים בפורום של שירה, ויחזור לכתיבת המייל ההוא, זה שישלח אליה כשתימצא.

 

אני מניח שרוני הוא רק כינוי ובכל זאת, אולי לא, אולי זו את, רוני סליחה, הוא יכתוב לרוני החדשה.

בשעות החשוכות ביותר, מעט לפני האור הראשון, גבר ערום, לא צעיר ומאפיר מצער יגרור שוב את רגליו למיטה ויירדם מתשישות וגעגועים לאהובתו היחידה.

 

 

Kתחרות29

 

 

 

 

 

 

 

 

   
מפת העץ
המשכנע. מסלול סיפור ארוך לתחרות 63  
לחפש את רוני - למסלול הסיפור הארוך לתחרות 030  
 הרעיון לחפש ברשת כל אחת עם שם כמו של 2142  
בחורף / למסלול הסיפור הקצר לתחרות 024  
הקמת פורום דפי נחיתה   /   הקמת פורום הקמת פורום