כל התחרויות צור קשר הפוך לדף הבית יוצרים ויצירות הנחיות שימוש הרשמה לפורום דף ראשי

תחרות 27
'ל וּ ל'
ה'לוּל' מיועד לתכנים שאינם יצירות, וייפתח פעם ביממה
בהודעה חדשה, על ידי אחד מחברי הפורום בהתאם לצורך.
לוּל זה ישמש את חברי הפורום כל אותה יממה.


"שווה ציטוט"
אם שורה מתוך יצירתך נבחרה ל'שווה ציטוט'
אנא שלח/י למייל שלי, שורה נבחרת מתוך יצירה של כותב אחר
לא יותר מ-10 מלים, ובצרוף לינק ליצירה

הנחיות לקעקוע היצירות - כאן

ל- YouTube - כאן


" תני לי ואלטף צלך מונח על מדרגת ביתך "
חגי
(בחרה - תיה)

בסימן כתיבה

תאריך 08/02/2007 22:57:54
מאת לתחרות 024
נושא בחורף / למסלול הסיפור הקצר

בחורף

בחורף האחרון כשהקור מילא את החלל והלילה רוקן את הרחוב מהולכיו, מצאתי ברחוב שלנו ירח שהסתכל בי מבעד למים קפואים של שלולית. כשזזתי נשבר הקרח תחת עקב הנעל והירח רטט על פני המים הקרים. לפנות בקר האוויר לח, הפנים קופאות, המוך נתלה על אלומות הפנסים והדממה מניחה להלמות הלב להישמע.

בשתיים דינדן שעון סבא מאחת הדירות, אז שמעתי את משק כנפיו של העורב. הבתים משמיטים את האדמה תחת רגליו. היערות נכרתו והשדות מתרחקים. אותן רגליים שהורגלו משך דורות להיכרך סביב ענפי עץ דקים נכרכות עכשיו סביב כבלי פלדה, נצמדות למעקות בטון, מתרפקות על מגע עלים, זכר למשהו הטבוע בגוף ומחוק מהזיכרון.

נדמה היה לי שהעורב הסתבך בברזלים של עמוד החשמל הגדול שבפינת הרחוב שלנו, יתכן שאור הלילה הקלוש תעתע בי והוא רק ריחף בסמוך לו. כך או כך, כשפרס כנפיו ובלם במורד קרעה צריחתו את דממת הלילה. הוא  סחף את מבטי כשירד מן השמיים, חצה את אלומת פנס הרחוב ונחת על מעקה המרפסת של דירה בקומה א´ מבלי שחדל להשמיע  קול. האור נדלק. אישה בפיז´מה עברה בחלון. לבשה חלוק בגוונים בהירים. ניגשה אל החלון, שיער ארוך, אפור ופזור היה לה, ידיה נפתחו לאט ונצמדו לשמשה מלוא הכף.  העורב הביט והשמיע עוד משהו מצריחתו, כמו תינוק בן יום מחה על העולם אליו בא. האישה נסוגה. פתחה את הדלת  ויצאה אל המרפסת. עיניה נותרו בחשכה ואף על פי כן הכרתי אותה. עקבתי אחרי הבל פיה  כשהשליכה לעברו פרוסת לחם. כשהתרומם הניחה ידיה על מותניה והסתכלה. פיה הרכוס נשמט אל צדדיו, זכרתי את הנימים האדומות סביבו. סנטרה המחודד הזדקר לעבר העורב בדיוק כמו שהזדקר בקיץ לעברי. בעלה הניח שתי מזוודות במכונית ועזב. "יש לו אישה אחרת." אמרה ביובש. "לי יש בת אחת בלונדון וכלב לטיולים של אחר הצהרים."

"בילי כלב חמוד." אמרתי נבוך מהביוגרפיה הפתאומית שחשפה.

"אני מכירה אותך." אמרה כשהלכנו לאורך המדרכה, היא מחוברת לכלב שלה ואני לכלבתי. "אני אישה טובה. כבר לא  צעירה  אבל עם הרבה ניסיון. אולי יש לך עבודה בשבילי?"

התבוננתי בה. היא הייתה כמעט בגיל אמי. היא זקרה את סנטרה לעברי. הייתי רוצה לעזור לה. "אני לא מבקשת הרבה." אמרה. לא יכולתי לעזור.

העורב נעמד על גדר האבן הגבוהה מאחורי. שיקעתי ידי עמוק בכיסי. הסתובבתי והתבוננתי.  ראשו שקע בפרוסה, זנבו הזדקר, הוא זז ימינה ושמאלה והתענג על סעודת הלילה המזדמנת. פתאום צרח. צריחה מרה, נואשת, חד-משמעית . לא טעיתי. שמעתי שריקה ולא טעיתי. מישהו התאמן ברובה אוויר. טיפה של דם בצורת מגן דוד נחתה על עלה יבש לרגלי. העורב הניח לפרוסה והתרומם מעלה לעבר גגות הבתים, מקום של מסתור ומחסה. האישה נסוגה אל דלת חדרה וכיבתה את האור.

אילו הייתה לי מצלמה הייתי מצלם.
 
 
Kתחרות29

 

   
מפת העץ
לחפש את רוני - למסלול הסיפור הארוך לתחרות 030  
בחורף / למסלול הסיפור הקצר לתחרות 024  
 כתיבה רגישה, אך הסיפור לא ממש מתרומם. שרית  
 ההתחלה מבטיחה מאוד בעיקר בשל השפה הציורית חגי  
 לא מצאתי קשר לנושא התחרות, סיפור תיאורי של מצב 2142  
 כתיבה מאד יפה שתופסת רגע אחד ומנציחה אותו. עירית בר  
המקרה של שמידט / מסלול הסיפור הארוך לתחרות 024  
הקמת פורום דפי נחיתה   /   הקמת פורום הקמת פורום