רדיו יוּבל   רשימת דיוור תנאי שימוש (קולמוסנט ©) הרשמה עזרה מקלדת יוּבל

תאריך 13/12/2006 16:01:14
מאת סוריא
נושא נפלאות הכתר ושמלת הסאטן השחורה. פרק שלישי

נפלאות הכתר ושמלת הסאטן השחורה. פרק שלישי
 
סיפור קצר
סוריא
 

(כל דמיון בין הדמויות, הכינויים, השמות והמקומות המוזכרים בספור זה, למציאות כפי שהייתה או שהינה כיום, הוא מקרי בהחלט.)
 
פרקים קודמים שפורסמו: 
פרק ראשון 
פרק שני
 

 
פרק שלישי
 
במטבח הנוצץ מניקיונו, כשהוא נשען  קלות על המקרר, חייך עומרי, לעבר אישתו  הנכנסת סעידה, שחשבה לעצמה   : -"וואלה חתיך" - "אני מתה עליו, אך הוא לעולם לא ידע זאת".  על פי חוכמת המזרחים שלמדה בחמרה של דאוד, אשה אינה  ולא צריכה להראות זאת לבעלה, הרימה בעזרת ידיה את שדיה קלות ובלוית גב זקוף ניגשה לבעלה התרפקה עליו ונהנתה מהרגע. "הזקנה הלסבית כבר לא יכולה להפריע לי"  חשבה בשנית. רוחמה מרזוק שעשתה הכל להפריד  בין השנים ונזכרה אף ברגע הגדול  בו  הביכה   את חמתה המתה. 

סעידה חמדאן שופעת האברים רקדה  ריקודי בטן מידי סוף שבוע עד חצות בחמרה של דאוד שהיה ממש על גבול ירושלים המערבית למזרחית.  ערביי ירושלים היו אלה שנהגו לברוח מהרחוב הערבי הקשה לבר בקצה רחוב יפו כך שניתן היה לשוב לעיר העתיקה ומהר ולו חלילה היה מתבצע פיגוע טרור. סוחר הזהב  מחמוד דאג תמיד לתשר רחב לסעידה וכשלא הצליח אף פעם  ! עם סעידה, נאלץ לשלם לדאוד בכדי לעבור לחמוקי ניחומין אצל הזונה המרוקאית מרגול. חברו חלפן כספים, קמצן שמאוחר יותר נרצח ע"י הפתח עקב היותו משתף פעולה עם ישראל  ניסה אף הוא את מזלו ודאג להשאיר ארגז ירקות לסעידה בחמרה. 

והיו עוד כאלה שבאו לצפות ברקדנית.  תירים-סוחרי סמים שהעפילו מהמרכז ובלשי וקציני הלת"ם, והאמינו או  לא, גם כמה חברי כנסת על פלגשותיהם - בין כל אלה ואלה גם היה עומרי סוחר ירקות  מהשוק  שנקרא בפי חבריו  "המלומד " כי היה היחידי שגמר תיכון בהצלחה עם בגרות -ולא ישב או נעצר ע"י המשטרה כיתר הגברים המצויים. אף  הוא חשב שסעידה למעשה חצי זונה   עקב  מקצועה רקדנית בטן, ותוך כדי סגירת עיסקאות לא עיסקאות  בבאר המפוקפק נהג לדחוף לסעידה הרוקדת בוִי שבין שדיה  הרצל מגולגל- כשהוא חושב לעצמו : אתחתן רק עם פולניה

סעידה שעדין התרפקה על בעלה ביחד עם הזכרונות  חזרה שוב לאותו חורף קשה, שלפתע  החל לרדת שלג כבד ובתוך דקות פקק את העיר ירושלים על שכונותיה.  כל יושבי החמרה  נמלטו לבתיהם משני צידי העיר.  סעידה נותרה  עומדת בפתח  ממתינה למונית כשעל ידה עמד דאוד חסר ההסבלנות ומצידו השני של הכביש  ממול, נאבק עומרי עם המנוע השובק שסרב להתניע, לבסוף נאלץ לבקש טובת הרקדנית (כיביכול החצי זונה ) להצטרף למונית   שלמעשה  לא הגיעה. כך קרה והשלושה נאלצו לבלות את הלילה בדירה שמעל החמרה השיכת לדאוד - דירה קטנה בעלת חדר וחצי עם מטה בכל חדר. דאוד נכנס לחדרו כהרגלו  שיכור ובודד  ונחירותיו ניסרו את התיקרה ולכן נאלצו עומרי וסעידה מנגד  לישון יחדיו על מטה קטנה ולפתעתו של עומרי הרקדנית המעורטלת וחצי זונה כיביכול  למעשה היתה בתולה.

לאחר ערב זה נעשה עומרי חולה אהבה. מידי סוף שבוע מסורק למשעי לבוש בצו באופנה האחרונה התייצב  עומרי בבאר להוט חושים ותאווה כי לא ידע את כתובתה או מספר טלפון שלה. חוק בעל יעבור מעולם הבארים הרקדניות ובעלי המקום אין לתת כל מידע וגם לא לגעת ברקדנית.  סעידה נהגה כהרגלה כאילו לא קרה דבר בינהם ואף סרבה להתרצות ולקבל את מתנותיו.

הדבר הגדיל את מחלתו (כי לקה במחלת האהבה ),  ירד במשקל, החסיר ימי עבודה בבסטה שלו בשוק במחנה יהודה, הפך לעצבני, רב עם אמו החסודה רוחמה מרזוק שלשוא  שאלה וחקרה את בנה ונעזרה במופתים וגדעונים וכשלבסוף השלישה מאיָיה  לאותו גדעוני עיור מבית לחם ועשתה את שציוה, שרפה נירות בווזה כשהעשן עולה מעלה  בין רגליה כשהיא מלחשת שמות ונדרים, הגיעה הישועה. חי אומנם היה הבכור אך עומרי היה משוש עיניה, חי היה מופנם וסגור ולשווא סרב לדבר עם אמו השמנה והגברית ובפרט  אודות אחיו הצעיר  אך  כשהבטיחה  לו לבכור לשלם לו עבורהשיפוצים שעמד לערוך בביתו את כל הסכום, סיפר לה על אותו בר והזונה הרקדנית, ולרוחמה זה רק הספיק.

בלילה שיגעה את בעלה  ציון  חדל האישים, הפצירה בו שילך לאותה זונה רקדנית שתעזוב את בנה  "תציע לה הרבה כסף" תגיד לה שהוא מובטח לשכנה הפולניה יוסטינה. ציון כמעין נקמה מתוקה משמים סרב ושעברה למתקפת "לא תקבל" כי ממילא עד שראה פעם בשבוע אם בכלל לא עמד בפרץ, לקח את הסוסיתא כשרוחמה הגדולה והשמנה יושבת לידו  עדויה טכשיטים והזהב-והופה נסעו לשכונת בית הכרם לביתה של סעידה חמדאן. כיצד  גילתה  רוחמה את כתובתה של  חמדאן זה כבר סיפור בפני עצמו . מה שנותר לגלות עכשיו זה היה שם הבמה שלה  שדבק  בה. וואלה זו הזונה  רקדנית, סיננה בין  שיניה מרזוק  "מהכסף שהיא עושה מהכוס והריקודים  גרה בשכונת יוקרה" כשלמעשה סעיה חמדאן שכרה את הבית ביחד עם חברתה רחל שלמדה משפטים. שתי חברות ילדות.
 
ציון טרק את דלת הסוסיתא שנטתה לצדו האחד  עקב משמניה של אישתו דפק ברגלו ובדק את מצב האויר בגלגל הקידמי, שאף את עשן הסיגרה וכשכמעט דפק על דלת הבית נפתחה הדלת ובחורה שופעת אברים עם חיוך מקסים ועינים כחולות ושקית זבל בידה.  סליחה ? שאלה סעידה, השיב ציון שמי ציון ברצוני לשוחח עימך אודות בני עומרי. השנים נכנסו לתוך הבית וכשסעידה משאירה את שקית הזבל בצד הדלת.

מכשבושש לצאת החום המעיק במכונית הכעס ועצם ההמתנה הארוכה, הסקרנות ואולי ציון זקוק למעשה לתיגבורת  יצאה רוחמה מרזוק את הסוסיתא התפרצה לביתה של סעידה חמדאן  מצעקת  חמסה חמסה  והוסיפה תנועת  כף יד רחבה  לעבר סעידה ההמומה      "יה זונה תעזבי את הבן שלי טפו" כשהיא  יורקת על סעידה, בתוספת מילולית "הולכת שוכבת עם ערבים" כשהיא שוברת את הכוסות שהיו על השולחן.  די די תרגעי ירוחמה צעק לעברה  ציון בפעם הראשונה לאחר שנים רבות של נישואין. זה לא מה שאת חושבת. בדרך הביתה לאחר שהמשטרה  עזבה  את  המקום שאלה רוחמה את הבעל האומלל "אני לא מבינה למה לקח לך זמן כל העינין ? ציון השיב בשקט :    "שכחתי למה באתי בכלל לא רק שהיא בחורה יפה  זאת סעידה  גם נחמדה וחכמה"

ציון האומלל לא קיבל במשך חודש על שהעז להשיב ואמר את שאמר על סעידה ובביתה שבבית הכרם בירושלים נשבעה נקם סעידה חמדאן.
 
 

 
 
   
מפת העץ
חֳדָל לסגוד לשליטים! שמואל ירושלמי  
נפלאות הכתר ושמלת הסאטן השחורה. פרק שלישי סוריא  
 הרבה זמן עבר... רפי גטניו  
 יופי סוראיה. יועזר  
 גם לסיפורים שלך אנחנו מתגעגעים... רפי גטניו   
  יועזר- רפי גטניו צודק גם לסיפורים שלך אנחנו מתגעגעים סוריא   
 תודה יועזר תודה סוריא  
 יופי של סיפור סוריא "טרק את דלת הסוסיתא" מתי זה נכתב? רפי אשכנזי   
 רפי שלום סוריא  
 לסוריא, תודה על התשובה: ה´סוסיתא´, היה אוטו ישראלי - רפי אשכנזי  
 רפי נכון זכרונות -כרמל", "כרמל דוקס" ואח"כ "רום-כרמל" סוריא  
 הסוסיתא כבר הוזכרה בפרק הקודם רפי גטניו  
 תודה לכב´ העורך. זה איננו גורע מהשיח כאן. רפי אשכנזי   
 ריקודי בטן אבי גולדרייך  
  אבי יופי של כתוב כתבת אין לך מושג עד כמה תשובתך נפלאה סוריא   
משקפת שדה - טור שבועי יורם המזרחי  
הקמת פורום דפי נחיתה   /   הקמת פורום הקמת פורום