רדיו יוּבל   רשימת דיוור תנאי שימוש (קולמוסנט ©) הרשמה עזרה מקלדת יוּבל

תאריך 08/09/2006 07:22:32
מאת שמעון מנדס
נושא שאלה לדיון בנושא הנאציזם האיראני

 
שאלה לדיון בנושא הנאציזם האיראני
שמעון מנדס
 

 
לא בכדי בחרתי בכותרת הנ"ל כנושא הדיון. שכן יש דמיון רב, ויש האומרים אפילו זהות, בין הנאציזם הגרמני לבין הנאציזם האיראני. כמובן שהדברים נאמרים ביחס לבעיה היהודית הנוגעת לשתי המדינות. לגרמניה היתה מדינה אחות הלא היא אטליה; ואילו לאיראן יש גם כן את סוריה. להיטלר היה את מוסוליני, ולאחמדי נג´אד יש בשאר אסד. לגרמניה היתה מדינה ששמשה כשדה נסוי לשאיפות ההתפשטות שלה; ואילו לאירן יש את לבנון.

אמנם אירן עדיין לא השיגה את ההישגים של גרמניה, וגם לא הספיקה עדיין לבצע רצח-עם בעם היהודי, אבל "הפיהרר" של אירן מצהיר על כך השכם וערב. היו הצהרות אנטי יהודיות באירן גם לפני אחמדי נג´אד, אבל הן היו בשוליים, ולא כמו עכשו שההצהרות על רצונה של אירן להשמיד את מדינת היהודים נאמרות מעל כל במה מרכזית באירן. אבל צריך לזכור דבר חשוב אחד, שאחמדי נג´אד הוא אינו האישיות החשובה ביותר באירן, בדומה להיטלר. כי מעליו יש את האשימי רפסנג´אני, שהוא קצת יותר מתון. האחרון אינו מתערב בדבריו של אחמדי נג´אד, כי הצהרותיו של זה מאירות את רפסנג´אני באור יותר חיובי.

היטלר החליט לחסל את העם היהודי, כי לפי אמונתו העם היהודי שלט בכלכלה  העולמית. השפלתה של גרמניה לאחר מלחמת העולם הראשונה, הביאה את היטלר להאמין שהעם היהודי השולט בכלכלה העולמית סייע להשפיל את גרמניה. והוא חפש נקמה.

וכאן אני מגיע לנושא המרכזי שלנו בהקשר האירני. בזמן מלחמת עירק-אירן, מלחמה שנמשכה שמונה שנים, אירן היתה במצוקה. על אף שהיא נתקה את היחסים עם ישראל מטעמי שנאה דתית, בצר לה היא פנתה לישראל, ובקשה לקנות מאתנו טילי נ.מ. מסוג "הוק" משופר. המנהיגות הישראלית ראתה בכך הזדמנות, אולי לחימום היחסים עם אירן, ולכן שאלנו בעצתה של ארה"ב, וזו הסכימה. ללא הסכמת ארה"ב אסור היה לנו למכור את הטילים האלה לשום גורם זר.

ענינו לאירנים בחיוב והם הסכימו לשלם בדולרים ובמזומן (אם אינני טועה העסקה הסתכמה בכום של 50 מליון דולר – ואם אני טועה שיורם יתקן אותי). נציגינו גבו את הכסף, ומישהו אצלנו החליט שהאירנים הם מטומטמים ואינם מבינים באלקטרוניקה והחליט להעביר לידי האירנים טילי "הוק" רגילים ולא משופרים.  מבחינה חיצונית אין הבדל בין ה"הוק" המשופר לבין הרגיל. השפור הוא באלקטרוניקה של הטיל.

האירנים עלו על התרמית במהירות הבזק, רתחו מזעם החזירו את הטילים ובקשו את כספם בחזרה. במעשה זה שאנו עשינו לא רק שרימינו את האירנים בעסקה חיונית להם, אלא קבענו בעצם שהם נבערים מדעת שאפשר לצחוק עליהם.

ולכן השאלה לדיון היא האם המעשה הזה שלנו דחף את אירן לזרועות השנאה, עד כדי כך שהם רואים בנו את השטן בהתגלמותו. ומכאן גם הרצון החזק להשמיד אותנו ?
 

   
מפת העץ
ובסופו של יום, מה כל זה היה?... לפתיים תשובה יורם המזרחי  
שאלה לדיון בנושא הנאציזם האיראני שמעון מנדס  
 הפרסים אנטישמים במודע יורם המזרחי  
 השאלה מה ההנהגה עושה שרון קנצרובסקי  
 יורם, לדבריך יש תימוכין ב"מגילת אסתר" שמעון מנדס  
 איראנים ותורת הגזע הנאצית אבי גולדרייך  
 תפוצת הארים מהודו מערבה,דרך אפגניסטן ואירן עד...שוודיה יורם המזרחי  
 אני לא כל כך מבין את הדיון כאן שרון קנצרובסקי  
 שמעון. לא נעים.אך בעיני הפרסים כולנו רמאים מבטן ומלידה יורם המזרחי  
 אני חייב לומר שגם אם מרבית האיראנים חושבים ופועלים אבנר אברהם  
 האיראנים ע.צופיה  
 לדעתי עמדתך תמימה משהו אבנר אברהם  
 מה הקשר? ע.צופיה  
 נדמה לי שרק מנהיג שמאלני מתון יכול באמת לחשוב אבנר אברהם  
 אין דמיון. ריאליטי  
 זה ברור שהיהודים תמיד אשמים אבנר אברהם  
 מדוע לא? ריאליטי  
 שנאת יהודים אבנר אברהם  
 "אתה בחרתנו" . אתה חוזר על דבריי . :) ריאליטי   
תורת האדם העליון והגזענות שמואל ירושלמי  
הקמת פורום דפי נחיתה   /   הקמת פורום הקמת פורום