רדיו יוּבל   רשימת דיוור תנאי שימוש (קולמוסנט ©) הרשמה עזרה מקלדת יוּבל

תאריך 07/05/2006 09:21:01
מאת יורם המזרחי
נושא משקפת שדה - טור שבועי

 
משקפת שדה
 
טור שבועי
 
 
"הכלב יגן עליך במחיר חייו - האדם יטביע אותך - להציל עצמו" (תרגום משל מלשון אומת האוג´יבוואה)
 

נוכח גועל נפש קבוע,  הבא כסדר שעות יום ולילה,  החלטנו  לנטוש עולם מחשבים ודוא"ל,  לבקר אווזי- בר.   קוראי הוותיקים יודעים  איזו מידת הנאה נשאבת  מכל שניה של צפיה בטבע. פלאי יצירה של היוצר הגדול,  שלעניות דעתי החטיא בבריאת אדם, אך לא נכשל כשיצר למשל אווזי בר גדולים,  כבדים וגאים מזן "גיינ´ט קנדה גיס"

בשמורת הטבע השכנה "פורט וואייט" התוודענו לאווזות דוגרות,  גברות בחליפת נוצות חומה אפורה,  היושבות במלאכת הקודש כשבסביבה הקרובה  משוטט מר אווז, ערוך מוכן להקריב נפשו מנגד,  כל זה אם ח"ו הגברת בסכנה.  ממזר אחד, אווז גדול במיוחד, בהחלט יפה תאר, כעס על זוגתי שקרבה לנקודת הקינון.  הגבר לא הסתפק בתרועות אזהרה ונשיפות נחש,  אלא התרומם עם מוטת כנפיים של כשני מטרים, טס והכה בגבה וראשה של האשה הטובה, האוהבת אווזים ושאר חיות בר, פלאי טבע שבעיני ובעיניה מסמלים המשכיות הטוב שבעולמנו מול הזיפ´ת שמייצרים בני האדם.

עדיין בשמורה צפינו בארבעה ברבורים יפהפיים,  שתרועותיהם עזות פי כמה מאלה של האווזים הגדולים.  עופות בלבן.  אצילים משייטים, כאילו מרחפים על המים הקרים,  צוואר מופשל מקור שחור כפחם נפער להריע, גינוני מלכות המסבירים ללא מילים,  מדוע בחר צ´ייקבוסקי  לפאר בהם ולא בתרנגולות הבלט המפורסם  מכל ריקודי הפירואט, הטוטו ובעלי נפיחות-זרג מרשימה, הבולטת במפשעת הטייט´ס. חצוצרות  הברבור יכולות למוטט חומות יריחו.  שיהיה.


שוב לעניני גועל נפש.  סוף סוף יש לכם ממשלה!. אפילו הצעיר שימון נכח בפארסה הטרגי-קומית ומהשמחה לא נעדר בעל מראה חלפן כספי לילנבלום, הוא ווזיר התחבורה החדש "זה שהגיע לו ולא נתנו לו"  עריק הליכוד  והשרדן הקרח מר רא"ל מיל מופז.  הפלא האמיתי הוא עדיין אבו-שאאנא´ב,  פלדמרשל בודיוני מהנגב, אמיל פריץ,  הידוע גם כארמנד הלא הוא עמיר פרץ. מדובר בשר צבאות חדש עליו נאמר "הביטחון שווה לתחת" ארמנד כבר שילח מטוסי חיל-האויר הציוני שיעוטו על מטרות בני- עוולה ולפי ששמעתי,  (לא לציטוט!) אחרי שאישר את הפעולה הנועזת, נזקק בודיוני לכמה רגעי התייחדות עם כף יד ימין.  מי האמין שהטיטאן הזה, הענק הלאומי, סנדק ההסתדרות יפאר יוצאי צפון- אפריקה עם גלישה לא אלגנטית לנעלי דוד בן-גוריון?... 

מספרים לי שהחרטום הראשי, ראי´ס דאול´ת ישראיל מוישה דעאר קצ´ב (בתורכית מוזס בוצ´ער)  קבע "שהמרוקאים הצילו את מדינת ישראל".   אין ספק שקביעה אנתרפולוגית-היסטורית זו הדריכה ראש הווזירים אולמרט (פעם כונה בירושלים "שועל יבש") כשנכנע "לרצון הבוחר" והעביר  שרביט המרשל מהמכונה "מופי" לבודיוני מהוועד-הפועל.  יש לשים לב ששבחי מרוקו נפלטו מפי  הנשיא הפרסי השני במזרח התיכון. ידוע לכל שכאשר פרסי משבח מרוקאי - הדבר משול לפסוקי הקוראן הזולגים מפי וויזתא המודרני, ראש העג´מים מחמוד "חמודי" אחמדינג´ד מחבר הנוסח הפרסי של "דר סטריינג´לאב או איך למדתי לאהוב את הפצצה".

יפה עשה "השועל היבש" כשלא נכנע לתחנוני צדיקים יפים ומלובנים כרופא אף אוזן גרון ד"ר סנה (בושל´ה בניב יפני) ואחרים שקיוו להנות מפרורי שולחן קואליציוני ולהיות שר-מיוחד, סגן שר וכיוצא באלה להקל מצוקת  27 המופלאים.  לבי עם נשמות תועות וטועות בנבכי ים המוות הפוליטי של ארץ חמדת, ארץ-ציון  ירושלים, בית-זית  חאבוג´א מכפר זכריה, טובה מענתות, שיח´ חוברא מהנגב וזליג-העליז הזונה מצומת מחניים.  נגד עיני מרחפות דמויות בעלי יגון המציאות ואחרים, שאפילו אם התעפרו באבק  נעלי "השועל היבש" טרם בא להם מזור ואין מציל.

ראו למשל טוענים לכתר הביטחון : איילון, ווילנאי, רופא א.א. ג, בנימין המכונה בן-אליעזר ועוד. איזו חרפה! אפשר שעל המנהיג היה לגזור חליפת הביטחון ולהלביש "החבר´ה הביטחוניים" עד אחד  בגד ווזיר נכי צ.ה.ל לרופא א.א.ג בגד הג"א לברון פון ווילנאי,  בגד "החבר´ה המיעוטים" לשהב"ט מיל מי שהיה פעם מראשי תמ"י, בגד חיילים משוחררים ליתום וכך היה נשאר בודיוני עם ווזירות קטנה, יעילה שממדיה הולמים כישוריו הבלתי ניתנים לערעור.  מה זה בשבילכם עוד כמה תיקים תפורים, נו ב-א-מ-ת  !!!! דמעות מתן לא מזיזות לכם ת´נשמה?

ברכה מיוחדת שלוחה לח´´כ דליה איציק, לא רק בגין ההישג המרהיב להיות  "האשה הראשונה  עם פטיש העץ" אלא בזכות הפסוק המפורסם מכתבי האפיפיור קלמנט השמיני כשביכה 141 מחיילי "המשמר השוויצרי" שנפלו בקרב שניטש ברומא בשנת 1527  ואמר  "דומינוס או דומיני !....  די שווציערר´ס זינד גקומע´ן אוד זינד גפאלען, די פיגורים זינגד טויוט,  און מיט די לאבאנדיג´ע- חייא´ס  טאנצ´ איך היינט! ( אלוהים אלוהי!....  השוויצרים  באו ונפלו, הפגרים מתים, היום ארקוד עם המפלצות שבחיים ) ודליה שלנו,  נעבעאך,  ראויה בהחלט לרקוד בחברת המפלצות.


 לסיום כמה קטעי רצינות, כראוי למעמד הלאומי. מהפנטגון קבלתי צילום ימאי שחור במדים לבנים צחורים, הנראה חומק, יוצא לאויר העולם,  כעובר  המגיח מבטן צוללת שחזרה משמונה חדשי מסע במסגרת מלחמת האימפריה ברשע בן-לאדין והעציר הזנגולאי. שימו לב לחיוך המסויים המרוח על פני המטרוז בלבן!  שלא כמו בודיוני הנ"ל- המלח שלנו עשה שימוש ממושך (אולי 30X8 פעמים) בכף יד ימין וכעת קרב רגע האמת כשסיסמאת הקרב היא "וולווה ולא יד-אין גוד ווי טראסט" בעיתון קראתי מעל תרומה ברלינאית חדשה לגאון הרוח האנושית.  בית זונות למתחילים! איזו המצאה מופלאה. בעלי הידיעה מדווחים שבבורדל ממתינות עלמות חן,  המוכנות לאחוז באצבעותיהן העדינות שרביטי צעירים ובתולים ולכוונם מעדנות לשערי גן-העדן. המרגיז הוא שהרעיון המופלא נגנב ממש מתחת חטמו של העם הגא היושב באדמתו בין מטולה לאילת. מה שנשאר הוא להפעיל דמיון.... "מיין קלעאיינר  דאס איסט  עא´ין וגינה אונד דאס זינד ציעצע´ס" שערו בנפשכם מה היה קורה לו המצאת הקרחנא למתחילים היתה ישמעלית?  "יא חביבי הדא כוס והדא טיז והדול בזאז"....  אוי לנשמתי הטועה. 
 


עד כאן. על חלק מהדברים האלה ועוד ניתן לשמוע בפינתי המשודרת ברדיו קול הלב , הנקראת המשקפיים של יורם וגם בבלוג לכניסה לחץ כאן.
  
שבוע טוב  לקרוב ולרחוק  ולדליה שתזהרי עם הפטיש הזה שומעת?!
 

 
 

   
מפת העץ
קריקטורה שבועית / אם תרצו - אין זו בדיחה רעה tach  
משקפת שדה - טור שבועי יורם המזרחי  
 הוי המזרחי הרועה את אווזי הבר ודליה איציק מול עיניו... רפי אשכנזי  
שובו של הבלש העברי הראשון אלי אשד  
הקמת פורום דפי נחיתה   /   הקמת פורום הקמת פורום