פורטל אמא אדמה : מיסטיקה | רוחניות | רפואה משלימה | ניו אייג' - העידן החדש

פורום האדם השלם - פרחי באך, ארומותרפיה, טכניקת EMF וראיית העולם דרך חוכמת הקבלה

תאריך 30/03/2006 13:32:51
מאת לינה בכר
נושא צחוק בריא - מאתר YNET

צחוק בריא

 

בזמן שאנו צוחקים, המוח משחרר לתוך הדם חומרים שגורמים לנו לתחושה של אושר, ועוזרים לנו להיות בריאים. איך משתמשים בצחוק כדי לעזור לאנשים להחלים? כתבה שניה ואחרונה
ענת בלזברג, גליליאו צעיר

 

"אם הייתי רופא הייתי מְחַלֵּק לכולם מִרְשָׁם ובו כתוב, שאם רוצים להיות בריאים חובה לצחוק כמה שיותר פעמים ביום", קובע אֶנְזוֹ אַגָּדָה גֹּרֶן, איש מצחיק במיוחד שמעביר סַדְנְאוֹת צְחוֹק כבר שנים רבות. לדבריו, בזמן שאנו צוחקים המוח מְשַׁחְרֵר לתוך הדם שלנו חומרים שנקראים אָנְדרוֹפִינִים. חומרים אלה גורמים לנו לתחושה של אושר וגם מְחַזְּקִים את הַמַּעֲרֶכֶת הַחִיסּוּנִית שלנו וּמַבְרִיחִים את כל המחלות.

החלק הראשון
כל מה שרציתם לדעת על הצחוק / ענת בלזברג, גליליאו צעיר
בחג פורים כולנו מְצווִּים לשמוח "עַד-לֹא-יָדַע", אבל גם במהלך השנה כולה חשוב לצחוק ולשמוח – ההומור והצחוק טובים לִבְרִיאוּת ואף עוזרים לנו לְהִתְמוֹדֵד עם מצבים קשים
לכתבה המלאה

 

ועוד משהו שבטח לא ידעתם: ילדים צוחקים בין 300-400 פעמים ביום, אולם, המבוגרים, לעומת זאת, צוחקים רק בין 15-100 פעמים ביום בלבד. למה, בעצם, בני האדם צוחקים פחות ככל שהם מִתְבַּגְּרִים? אולי מכיוון שֶׁהַמְּבוגָּרִים חושבים שכולם צריכים להיות רציניים, ולא לצחוק כל הזמן? אם תשאלו אותי, זו ממש שְׁטוּת, כי כשאנחנו רְצִינִיִּים ודואגים אנחנו מרגישים שכל העולם מונָּח עַל כְּתֵפֵנוּ, וזו לא תחושה נעימה כלל. הצחוק מְשַׁחְרֵר, מחזק את הגוף ואת הנפש והופך את החיים להרבה יותר יפים.

 

למעשה, קיימים תרגילים מיוחדים שעוזרים "להתאמן" בצחוק, בעזרת תַּרְגִּילֵי נְשִׁימָה מיוחדים. כפי שאתם לומדים בבית הספר חשבון וגם תורה, ישנם אנשים מבוגרים וגם ילדים בגילכם המשתתפים בקורס מיוחד ליּוֹגָה-צְחוֹק. בקורס הזה לא ממש מספרים בְּדִיחוֹת (טוב, אולי קצת), אלא מְתַרְגְּלִים את הצחוק.

 

נא להכיר, דוקטור צחוק

 

מהו הדבר האחרון אותו הייתם מצפים לראות בְּבֵית הַחוֹלִים? לֵיצָנִים! לְמַרְבֵּה הַפֶּלֶא, בשנים האחרונות הבינו הרופאים כי הצחוק הוא לפעמים התרופה הטובה ביותר.

 

הכל התחיל בזכות רוֹפֵא אָמֶרִיקָאִי בְּשֵׁם פַאטץ´ אַדַמְּס. אותו רופא אהב מאוד ילדים וניסה לְהָקֵל על הפחדים שלהם בעזרת הצחוק והבְּדִיחוֹת ו... זה באמת עבד. כשאנחנו צוחקים אנחנו שוכחים מהכאבים והפחדים, נכון? מלבד זאת, איך אפשר להישאר רציניים כשלרופא שעומד מולכם יש כובע של ליצן וְאַף אָדום וְנָפוּחַ?

 

גם דּוֹקְטוֹר שֶבָח פְרִידְלֶר, רופא בכיר בַּיְּחִידָה לַהַפְרָיָה חוּץ גּוּפִית בְּבֵית הַחוֹלִים אָסַף הָרוֹפֵא, שבראשון לציון, עורך בימים אלה מחקר בתחום. לטענתו, לצחוק יש סְגולּוֹת רִפּוּי שמשפיעות על מצב בריאותו של האדם וגם על מצבם של אנשים שחולים במחלות ממש קשות.

 

כעת, הביטו רגע סביבכם. כולם נראים כל כך רציניים. מה יקרה, לדעתכם, אם פתאום מישהו יפרוץ בצחוק מִתְגַּלְגֵּל? כולם יעצרו לרגע, יחייכו זה לזה ואולי גם יתחילו לצחוק. כן, הצחוק הוא בהחלט מחלה מִדַּבֶּקֶת. אז, למה אתם מחכים? התחילו לצחוק!

 

אימוני צחוק

 

גם את חוש ההוּמוֹר ניתן לְאַמֵּן. אתם יכולים להתחיל בְּתִרְגּוּל בזמן שאתם מְצַחְצְחִים שיניים בבוקר, ועומדים מול הראי. חייכו לעצמכם ועשו פַּרְצוּפִים מצחיקים. ואם, במקרה, אֲחִיכֶם או אֲחוֹתְכֶם עומדים לידכם - עשו פַּרְצוּפִים זה לזה וכך הצחוק יהיה גדול יותר. כשעושים שטויות ביחד זה בהחלט הרבה יותר נחמד ומצחיק.

 

ממש כפי שֶׁמַּתְנִיעִים מָנוֹעַ שֶׁל מְכוֹנִית - נסו לְהַתְנִיעַ את מנוע הצחוק שלכם: צחקו בכל רם  כאילו שמעתם את הבדיחה הכי מצחיקה בעולם. בהתחלה זה בטח יהיה קצת קשה והצחוק יִשָּׁמַע אולי טיפה מְזויָּף, אך אם תַּקְפִּידוּ לְהִתְאַמֵּן כל יום על הצחוק הַמְּלָאכוּתִי הזה בסוף יהיה לכם הרבה יותר קל. המוח שלנו לא יודע להבחין בין צחוק אמיתי ובין צחוק מְּלָאכוּתִי ולכן ההשפעה הטובה של הצחוק על הַבְּרִיאוּת תהיה זֵהָה.

 

כמו כן, כדאי לכם למצוא הִזְדַּמְּנויּוֹת בהן תוכלו לצחוק על עצמכם. כן, דווקא על עצמכם ולא על הַזּוּלַת.

 

(12.03.06, 13:55)

   
מפת העץ
פרשת השבוע - ויקרא - הקרבת קורבנות בבית המקדש לינה ויהודה בכר 31/03/2006 09:15:14 
צחוק בריא - מאתר YNET לינה בכר 30/03/2006 13:32:51  אתה כאן
 הדרך הזריזה ביותר לחבר בין שני אנשים היא בעזרת צחוק אסיה שלהבת-יה 30/03/2006 22:38:19 
 תמונה מתוקה/מצחיקה אסיה שלהבת-יה 30/03/2006 23:09:59 
  לינה ויהודה בכר 31/03/2006 10:18:12  
 חהחהחההההההההההההה הלה 31/03/2006 13:21:40 
ראיה נבואית - ראיה שכלית בהקש לספר יחזקאל אסיה שלהבת-יה 30/03/2006 12:42:40 
דפי נחיתה   /   בניית אתריםבניית אתרים   /   הקמת פורוםהקמת פורום