-------------------------------------------------------------------------
{ { { { { { בנו לכם אתר לגן ילדים, למטפלים הוליסטיים, אתר אישי... לחצו כאן
מנהלי הפורום: לינה ויהודה בכר חזרה לאתר חינוך וגן - ילדודים | לאתר האדם השלם | לאתר גן ציפורן

לרכישה הספר
מאסטרים של אור ואהבה
מעגל האור הגדול והחיבור לנשמה, מדיטציות ודימיון מודרך
מאת יהודה בכר - בהוצאת גוונים

פורום חינוך וגן - ילדודים

תאריך 30/12/2005 22:21:29
מאת לינה ויהודה
נושא ניצחון האדם והנס

מאמר על חנוכה

 

ניצחון האדם והנס /  מאת יהודה בכר

נרות החנוכה מסמלים את אור החסדים בו זוכה מי שהשיג קשר אל העולם הרוחני. האור הזה הולך וגובר במשך ימי החג ולכן אנחנו נוהגים להוסיף לנרות בכל יום ולהדליק בכל יום נר נוסף. מסיבה זו מדליקים את נרות החנוכה במקום מואר, בכדי שלא נהנה מאורם לשם תאורה, כמו שכתוב "אלא לראותם בלבד".

אנחנו חוגגים בחיצוניותינו מצבים ומערכות יחסים מורכבות שקיימים בפנימיותינו.

כל אדם יכול למצוא בתוכו את הכוחות הללו.

נס הוא השגה שאין ביכולתו של האדם להשיג בכוחות עצמו. ברור לו שהכוח העליון הוא שמעניק לו את האפשרות לחוות נס ולהתחבר לרוחניות. נס חנוכה מתבטא בכך שהאדם  מצליח להתחבר אל האמת ואל כל מה שרצה והאמין בו כל כך. יתירה מזאת, מתגלה לו עולם הרבה יותר יפה וקוסם מכל מה שיכול היה לדמיין בלבו במציאות ובעולם האמיתי. הוא מגלה עד כמה נכונה היא דרכו הפנימית של ישראל (ישר-אל), ומדוע כדאי להמשיך ולדבוק בה גם בהמשך התפתחותו.

 

הכוהנים הם הרצונות הזכים והטהורים ביותר של האדם שנועדו רק לעבודת הקודש, ולהתקרבות אל כוח ההשפעה. כשכוח הכוהנים מוביל, מצטרף אליו כל שאר העם, יתר הרצונות השייכים לישראל, אבל עיקר העבודה במאבק הרוחני מוטל על המיעוט שבקצה הפירמידה הרוחנית, על מתיתיהו הכהן ועל בניו. המעטים שמצליחים לגבור על הרבים הם החשמונאים. זו היא בעיקר מלחמתם של הכוהנים. ניצחונם על היונים הוא שמבסס את תחילת הדרך הרוחנית ומאפשר לנבראים לבצע תיקונים, עד הגיעם לקרב האחרון בפורים, הקרב בו מצליחים לממש את מטרת הבריאה ולקבל את כל ההנאה והתענוג שהכין הבורא לניבראים.

ישראל הוא הכוח הפנימי שמתעקש להגיע ישר - אל המטרה הרוחנית, ולדעת את הסיבה לקיום העולם.

היוונים הם הרצונות החיצוניים שמתנגדים להתפתחות הרוחניות שבאדם. הם אומרים לו שזה לא הגיוני לחרוג אל מעבר לחוקי הטבע ולהתקשר לעולם העליון. הם טוענים שאין לכך שום הוכחה רציונאלית ומבוססים על הנסיון המצטבר בעולם החומר.

גזרת היוונים היתה על הרוחניות של ישראל. הציבו פסלים בבית המקדש בכדי לגרום לישראל להשתחוות להם. זוהי הגזירה של הגלות השניה,(לאחר גלות בבל) להיות גולים או זרים בארצנו. אם רואים את הגלויות כמעבר ממצב רוחני אחד לשני, ובו גם מעבר בין העולמות הרוחניים, כל גלות יש לה תפקיד בכדי להביא אותנו למצב המתאים ביותר מבחינתנו, וביצירת תמונת העולם האמיתית והמוצלחת ביותר. ובכן, יש גלויות כמספר העולמות אבי"ע (אצילות, בריאה, יצירה ועשיה). והגלות האחרונה עדיין לא נסתיימה, ועדיין לא הושלמה עצמאותנו (עצמיותנו) שרק בבחירה שלנו בעצמנו נוכל להשיג את תכלית הבריאה.

ישראל שבאדם צריך לגייס אל מול טענותיהם של היוונים את כוח האמונה. הוא אומר ליווני שהוא צודק מבחינה הגיונית, אבל הוא עצמו מאמין שניתן לצאת אל מעבר לגבול שההגיון מסוגל להבין , ולהתחבר אל עולם הסיבות. ככל שמתארכת המלחמה עולה ומתגבר כוחם של היוונים. הם עולים בכוחם ובמספרם על ישר- אל שבאדם ועומדים להשמידם בכל רגע.

מנגד, ככל שמתמעט הסיכוי של ישראל לנצח מתחזקת איכותו של כח האמונה, כך נמשכת המלחמה עד שנראה כאילו עומד כח האמונה להישבר עוד רגע קט, ואז מתרחש הנס.


בברכת חג אורים שמח
לינה ויהודה

   
מפת העץ
תודה על המאמר - נפלא ירדנה 31/12/2005 10:58:59  
ניצחון האדם והנס לינה ויהודה 30/12/2005 22:21:29  אתה כאן
 המאמר של יהודה על חחג החנוכה לבנה גלנטי 31/12/2005 11:21:22 
 היי לבנה לינה ויהודה 31/12/2005 13:45:07 
 נס חנוכה שיילו 05/02/2009 11:02:35 
 ביטול החושך מאת דורית לב לינה ויהודה 24/03/2006 21:32:08 
מישהו אולי יודע מתי בפברואר יוצא יום המשפחה???? יעלי 30/12/2005 12:57:41  
דפי נחיתה   /   בניית אתריםבניית אתרים   /   הקמת פורוםהקמת פורום