רדיו יוּבל   רשימת דיוור תנאי שימוש (קולמוסנט ©) הרשמה עזרה מקלדת יוּבל

תאריך 24/08/2005 21:13:15
מאת סוריא
נושא נפלאות הכתר ושמלת הסאטן השחורה. פרק שני

נפלאות הכתר ושמלת הסאטן השחורה. פרק שני
 
סיפור קצר
סוריא
 

(כל דמיון בין הדמויות, הכינויים, השמות והמקומות המוזכרים בספור זה, למציאות כפי שהייתה או שהינה כיום, הוא מקרי בהחלט.)
 
פרקים קודמים שפורסמו: 
פרק ראשון  
 

 
פרק שני
 
סעידה היושבת בסמוך לשידה   סגרה קלות את אלבום התמונות  תמכה עצמה  מעט נישענת לאחור ביחד עם התבוננות חסרת היגיון  פלטה חרישית "מסכנה רוזה-" הכל בגלל אותה נבלה ...  ומצאה  עצמה שוב  באותו יום מר, שהיא גיסתה  ורוחמה מרזוק היו אצל התופרת רוזה  השתקנית בקאסטל, למדידה אחרונה כשהשימלה גמורה, אז  יצע המרצע  מהשק ...

בעוד רוחמה כהרגלה מחלקת פקודות לאחת עזרי לי לקום, שהיא נתמכת בה במלא משקלה, והשניה היא סעידה דואגת לפטם אותה בעוגיות ותה, לאחר מבצע מנוף, שגרם  כמעט לכלות "קילה נשי",  והנה בעוד רוחמה מרזוק עומדה   על שרפרף המדידה, קרס השרפרף ורוחמה  נפרסה בכל הדרה על הריצפה. דווקא ברגע מר זה פתחה פיה רוזה השתקנית,  אישה קטנה שתוך כדי רכילות נוסעת ניכפתה עליה תענית שתיקה עי בעלה הבולגרי, איש ענק ורשע שדיכא אותה שנים.  זה מה שהייתי צריכה, "השרפרף היקר שלי נישבר" כשהיא דופקת בצדי מותניה בעזרת אגרופים קמוצים  והכל ביגלל מה? ומצביעה  בזעם לעבר  רוחמה, בגלל  שימלת סאטן לבת מצוה של  "השמנה"...

בתחילה לא  קלטה רוחמה מרזוק את עצם הבת מצווה, וכשהיא כואבת, יושבת  ומתיסרת מכאבים על הרצפה עם רגלים פסוקות כשהכלות ניצבות לידה  המומות מעצם הנפילה ומעצם גילוי הסוד  ומנסה לקום,  החלה  צועקת לעבר רוזה הקטנה יא-ולי יא-ולי איך את מעזה להעליב אותי ולקרוא לי שמנה כיצד את מעיזה להעליב לקוחה  ועוד לקוחה כמוני מכובדת.  סעידה והגיסה האחרת מיהרו להגיש עזרה לרוחמה וכשלבסוף הצליחו השתיים להעמידה ניצבה רוחמה הגדולה לפני רוזה הקטנה ודרשה היתנצלות.

וכפלא, אותה תופרת קטנה ושתקנית מאנה להיתנצל ובכתה בקול "השרפרף, השרפרף..." הסירוב של התופרת רוזה עמד בתוקף ולמרות ההפצרות של הכלות לא נאותה להיתפשר. הצעקות והיללות הפכו לקטטה רעשנית,  כשרוחמה מרזוק  צרחה אספר הכל  לבעלך ונראה מה יש לו לאמר בנושא רוזה- ! הדלת נפתחה ובפתח עמד בעלה הענק והרשע של רוזה. "מה קורה פה" ? שאל  בטון תקיף ורוחמה מרזוק בצרור מילים מהיר החלה להסביר ולטעון.
 
הבולגרי  הענק החל לנחם את רוחמה כשבאמתחתו הצעת תשר פיוס.  שאל עבור מה  ניתפרה השימלה ? בקול חרישי  השיבה רוזה  "השימלה ניתפרה לרוחמה מרזוק  בשביל  בת המצווה שלה" הבעל שאף בסחיבה קולנית עשן מהסיגר הקובני ופסק "רוחמה, רוחמה היקרה השימלה תהיה תפירה  חינם עבור הבת מצווה שלך."
 
רוחמה   המשתאה פרסה כפות ידים לצדדים כשהיא למעשה שומעת  בפעם הראשונה אודות הבת מצווה שלה, כשראשה  מוטה במבוכה,  אותה רוחמה מרזוק הגדולה לפתע ניצבה קטנה וחיוורת.
 
"בת מצוה לי ---??" שאלה שוב רוחמה  כשהיא דופקת על חזה "איזה בושה מי ארגן אך  זאת ולמה ?" 
 
"אני לא יודע" השיב הבעל הענק של רוזה כשרוחמה   הוסיפה  לטעון בשנית  מצעקת ומאיימת על רוזה כי זו שמרה את הסוד בעוד הכלות מנסות להסביר כי אין רוזה אשמה, רוזה הממררת בבכי חזק היסטרי לפתע חטפה על פניה סטירה אכזרית מתוך כף יד גדולה ובשרנית והוטחה לקיר בלווית קללה ארסית.  ראשה נחבט על הקיר שעמדה בסמוך לו וקרסה כשעינה פקוחות ללא הבעה.
 
סעידה רצה לעברה אך הבעל  הצר צעדה כשהוא מוסיף "עיזבי אותה היא רגילה לזאת. הרגלתי אותה מהיום בו התחתנו לא לדבר וכשהיא דיברה תמיד נחתה עלינו צרה ראי מה קרה פה היום". חלפו להן מספר דקות ורוזה המשיכה לשכב על הריצפה כשק אורז.
 
השקט הקשה חילחל עמוק יותר אט אט בחדר כשהבינו כולם את גודל האסון.  האמבולנס הצווח נסע כאילו בוכה על מר גורלה של רוזה. בדרך הביתה כששימלת הסאטן השחורה על זרועה של סעידה, כשהגיסה טניה הכלה האחרת נוהגת בסוסיתא  ורוחמה מרזוק שותקת לידה, בפעם הראשונה שמעה סעידה את חמתה בוכה.  נבלה לחשה סעידה כשהיא מצאה עצמה שוב בזמן העכשוי יום מותה של רוחמה מרזוק. נבלה רוחמה, לו לפחות בכית על תופרת המסכנה שהפכה לצמח  ולא על הבושה שעורכים לך בת מצווה בגיל שישים.
 
 
 

 
 
   
מפת העץ
ירושלים הספרדית של פעם - על ההצגה "בוסתן ספרדי" אלי אשד  
נפלאות הכתר ושמלת הסאטן השחורה. פרק שני סוריא  
 דף כותבת לסוריא בקולמוסנט עורך  
 לא רק כותבת נפלא עמיש  
 תודה מר עמיש סוריא  
 בבוא היום מן הסתם עמיש  
  אניקה  
 תודה תודה לך מר עמיש- סוריא  
 לסוריא , חזק ואמץ גדול על הכתיבה הנאה. המשיכי בדרכך רפי אשכנזי   
 אני מודה לך רפי אנשים כמותך נותנים בי את החשק להמשיך לכתוב סוריא  
 כתיבה עסיסית, מלאת חיים. נהניתי. מרים קבלינסקי   
 תודה לך מרים-לצערי עולם זה סוריא  
 נפלא יועזר  
 אולי ..... סוריא  
 יופי סוריא רפי גטניו  
 רפי האמן לי עד שלא קראתי עכשיו את הקישור בנוגע לסוסיתא סוריא  
אין אהבות רכות – יומן פיתוי. חלק שני (יב´) יועזר  
הקמת פורום דפי נחיתה   /   הקמת פורום הקמת פורום